Σας ενημρώνουμε ότι την Δευτέρα 30/05/2016, για την ειδικότητα Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων Δ΄εξαμήνου, θα πραγματοποιηθεί και 7η ώρα μαθήματος(αναπλήρωση) στο μάθημα Παιδιά με μαθησιακές δυσκολίες και διαταραχές λόγου

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή, 27/05/2016 οι ώρες έναρξης των μαθημάτων των ειδικοτήτων είναι οι ακόλουθες:
α) Τεχνικός αισθητικός ποδολογίας- καλλωπισμού νυχιών και ονυχοπλαστικής: 17:15μμ
β) Στέλεχος διατροφής και διαιτολογίας: 15:30μμ
Η ώρα έναρξης των  υπόλοιπων ειδικοτήτων είναι 14:45μμ

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή, 22/04/2016  θα πραγματοποιηθεί αναπλήρωση στο μάθημα της Ψυχολογίας της ειδικότητας Στέλεχος Διατροφής και Διαιτολογίας. 'Ωρα έναρξης μαθήματος 14:45μμ.

Σας ενημερώνουμε ότι στις 15/04/2016, ημέρα Παρασκευή δεν θα πραγματοποιηθεί το μάθημα Πρακτική Άσκηση στον 1ο Παιδικό Σταθμό του Δήμου Αχαρνών. Επίσης για τις καταρτιζόμενες που παρακολουθούν το παραπάνω μάθημα δεν θα πραγματοποιηθεί μάθημα ούτε στο Χώρο του ΙΕΚ την παραπάνω ημερομηνία. Το μάθημα θα αναπληρωθεί άμεσα.

Σας ενημερώνουμε ότι την Τεταρτη, 30/03/2016 θα πραγματοποιηθεί μάθημα  για όλες τις ειδικότητες με ώρα έναρξης 14:45μμ, ( εκτός των ειδικότητων Τεχνικός Κομμωτικής Τέχνης και Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων Β εξαμήνου με  ώρα έναρξης 15:30μμ).

Επίσης όσοι απόφοιτοι ΕΠΑΛ, ΤΕΕ Β΄ΚΥΚΛΟΥ, ΕΠΑΣ, ΤΕΛ, και ΕΠΛ της ειδικότητας Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων  θέλουν να υποβάλουν αίτηση κατάταξης για το Γ΄εξάμηνο σπουδών, να προσέλθουν στη γραμματεία του ΙΕΚ Αχαρνών έως και την Τετάρτη 16/03/2016 προκειμένου να ενταχθούν στο αντίστοιχο τμήμα.

Όσοι καταρτιζόμενοι δεν έχουν προσκομίσει τις γνωματεύσεις για μαθησιακές δυσκολίες και δυσλεξία στην Γραμματεία του ΙΕΚ Αχαρνών προκειμένου να εξεταστούν προφορικά στις τελικές εξετάσεις του εξαμήνου 2015Β, να τις προσκομίσουν έως την Τετάρτη 02/03/2016.

Σας ενημερώνουμε ότι Δευτέρα, 29/02/2016 στο ΙΕΚ ΑΧΑΡΝΩΝ τα μναθήματα θα πραγμτοποιηθούν ως εξής:

α)για τις ειδικότητες: τεχνικός κομμωτικής τέχνης, προπονητής αθληματων, στελεχος διατροφής και Διαιτολογίας, Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων Β΄καιΓ΄εξαμήνου- ώρα έναρξης 14:45μμ
β) Δημοσιογραφίας, συντακτών και Ρεπόρτερ- ώρα έναρξης 18:00μμ

για τις υπόλοιπες ειδικότητες δεν θα πραγματοποιηθεί μάθημα

Σας ενημερώνουμε ότι τα μαθήματα στο ΙΕΚ ΑΧΑΡΝΩΝ την Παρασκευή 26/02/2016 θα πραγματοποιηθούν ως εξής:

α) Βρεφοκομοι Α΄εξαμήνου - ώρα έναρξης 14:45μμ, μόνο η ομάδα της κ.Κυμπαρίδου( δεν θα πργματοποιηθεί μάθημα για τις υπόλοιπες καταρτιζόμενες)
β) Στέλεχος Διατροφής και Διαιτολογίας - ώρα έναρξης 15:30μμ
 γ) Βρεφοκομοι γ΄ εξαμήνου- Παιδικοί σταθμοί
ε) Προπονητες αθλημάτων- 14:45μμ

για τις  υπόλοιπες ειδικότητες δεν θα πραγματοποιηθεί μάθημα.

Σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα, 22/02/2016 θα λειτουργήσουν όλες οι ειδικότητες του ΙΕΚ Αχαρνών με ώρα έναρξης 14:45μμ

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή,  19/02/2016 όσον αφορά τα μαθήματα της ειδικότητας Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων Α΄εξαμήνου
θα πραγματοποιηθούν στο ΙΕΚ Αχαρνών ως εξής:
α) για την ομάδα της κ. Κυμπαρίδου (οι καταρτιζόμενες του 1ου βρεφονηπιακού σταθμού)
ώρα έναρξης 14:45μμ

β) οι υπόλοιπες καταρτιζόμενες θα προσέλθουν για μάθημα στο ΙΕΚ Αχαρνών στις 17:15μμ

Στο ΙΕΚ Αχαρνών λειτουργεί γραφείο ευρέσεως εργασίας ( σύνταξη βιογραφικού- τεχνικές αναζήτησης εργασίας-εταιρίες που ζητούν μαθητευόμενους).
Την εποπτεία την έχει ο Διευθυντής του ΙΕΚ.

Το ΙΕΚ Αχαρνών ζητά να απασχολήσει δύο άτομα στην γρμματεία του ΙΕΚ για να πραγματοποιήσουν  την Πρακτική τους Άσκηση,  των  ειδικοτήτων Γραμματέας Διεύθυνσης και Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής ή Τεχνικός Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών

Το ωράριο λειτουργείας των ΔΙΕΚ είναι 13:00 - 21:00.

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2015Β ΤΟΥ  ΙΕΚ ΑΧΑΡΝΩΝ

1) Τεχνικός Κομμωτικής Τέχνης

2) Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων

3) Δημοσιογραφίας Συντακτών και  Reporter

4) Τεχνικός Αισθητικός Ποδολογίας-καλλωπισμού Νυχιών & Ονυχοπλαστικής

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2015

1. Β΄ΕΞΑΜΗΝΟΥ

• ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ
  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

2. Γ΄ΕΞΑΜΗΝΟ

• ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ
  • ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ

Διοργάνωση Σεμιναρίου στο ΙΕΚ Αχαρνών σε συνεργασία με την ΚΑΝΕΠ ΓΣΕΕ

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνίστε με την γραμματεία του ΙΕΚ.